Klaipėdos lengvaatlečiams – aštuoni Lietuvos čempionato medaliai

Baigėsi Klaipėdoje dvi dienas vykęs Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas. Jame šeimininkai - Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) aukėtiniai - iš viso iškovojo 8 medalius – 5 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos.

Pirmąją čempionato dieną, šeštadienį, klaipėdiečiai džiaugėsi trmis medaliais (2 aukso ir 1 sidabro), antrąją dieną – penkiais medaliais (3 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos).

Sekmadienį bėgikas Benediktas Mickus (treneris Mindaugas Krakys) 800 m įveikė per 1 min. 53,73 sek. ir šiame čempionate iškvojo jau antrąjį aukso medalį. Per sportinę karjerą jam tai buvo jau penktasis 800 m bėgimo rungties aukso medalis.

Sekmadienį auksas ir sidabras sužibo LAM barjerinio bėgimo atstovėms Gabijai Klimukaitei (treneris Donatas Senkus) ir Saterai Balčaitytei (treneris Alvydas Šilauskas). Pirmoji 60 m barjerinio bėgimo nuotolį per 8,99 sek. įveikusi G. Klimukaitė pakartojo 2020 metų laimėjimą, o vicečempionė S. Balčaitytės rezultatas – 9,03 sek. – asmeninis sportininkės rekordas.

Dar sekmadienį aukso medalį iškovojo LAM šuolio su kartimi atstovas Osvaldas Gedrimas (treneriai Justinas Martinkus ir Edmundas Norvilas) – 4 m 80 cm, o moterų 800 m bėgimo rungties bronzos medalininke tapo Vilmantė Gruodytė (trenerė Jolanta Beržinskienė) – 2 min. 25,65 sek.

Pirmąją čempionato dieną, šeštadienį, 400 m bėgimo varžybose lygių neturėjo B. Mickus. Šią atkarpą jis nubėgo per 49,08 sek. ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, užfiksavo ne tik asmeninį, bet ir Klaipėdos miesto rekordą bei apgynė čempiono titulą.

Kitas Lietuvos čempionas Šarūnas Banevičius (treneris Valerijus Murašovas) rutulį nustūmė 17,68 m, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir iškovojo jau aštuntą aukso medalį Lietuvos žiemos čempionatuose.

Šalies vicečempionė Monika Vaiciukevičiūtė (treneriai Ričardas Rekst ir Valerijus Murašovas) 3000 m sportiniu ėjimu įveikė per 13 min. 14, 34 sek.

Varžybos Klaipėdos lengvosios atletikos manieže (Taikos pr. 54) dėl COVID-19 pandemijos ir Vyriausybės įvesto karantino vyko be žiūrovų, o dalyviai turėjo laikytis griežtų saugumo reikalavimų. Tiesiogiai varžybas buvo galima stebėti portale www.delfi.lt ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos Facebook paskyroje.

Informaciją parengė Paulius Matulevičius, nuotraukos autorius Paulius Matulevičius.