Kvalifikacijos tobulinimo kursai treneriams

Kviečiame registruotis ir dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo kursuose

Laikas: 2021 sausio 22 d. 10:00 – 13:00
Vieta: Nuotoliniu būdu, Microsoft Teams platformoje
Tema: DNS (dinaminė neuroraumeninė stabilizacija) metodo įtraukimas į bendrojo fizinio pasirengimo programas, rengiant lengvosios atletikos sportininkus.
Lektorius: Darius Paknys, Fiziologas-kineziterapeutas, manualinis terapeutas-osteopatas, veda individualius kineziterapinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems, mokomojo vadovėlio autorius, sertifikuotas A,B,C lygių DNS metodo instruktorius, įvairių klinikinių ir sporto seminarų lektorius. Šiuo metu dirba ,,Aušros medicinos centras“ bei gilina žinias postudijinėje rezidentūroje Rygos medicinos universiteto osteopatijos mokykloje (nuo 2019m.).
Būtina išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą: https://forms.gle/b6CFkcJ1y9V5U8j7A
Registracija iki 2021 m. sausio 21 d. 16.00 val.
Tik užsiregistravusiems dalyviams bus pateikta prisijungimo nuoroda.

Renginio organizatorius BĮ Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla
Dinaminė neuroraumeninė stabilizacija
Nervų Sistema sukuria programas, kurios kontroliuoja žmogaus laikyseną, judesius bei eiseną. Didžioji šio motorinio valdymo dalis susiformuoja pirmaisiais gyvenimo metais. Todėl DNS mokykla išskirtinį dėmesį skiria su motoriniu valdymu susijusiems neurovystomosi aspektams, siekiant įvertinti ir atstatyti motorines disfunkcijas. DNS kursai yra paremti naujausiomis neurofiziologijos, neuroanatomijos, raumenų fiziologijos ir kineziologijos žiniomis, su išskirtiniu dėmesiu disfunkcijų ir sindromų diagnostikai.
Pastaraisiais metais ypatingai daug dėmesio pradėta skirti funkcinio stabilumo vystymuisi, palaikymui ir praradimui. Moksliniai tyrimai įrodė giliųjų, liemenį stabilizuojančių raumenų egzistavimą ir įtaką apsaugant sąnarius nuo per didelio, netaisyklingo judėjimo. Tai ypač susiję su stuburo sąnariais, kur yra išskirtinis biomechaninių ir neurofiziologinių apkrovų kompleksiškumas. Didėjant informacijos kiekiui apie funkcinį stabilumą, pradėjo formuotis ir naujos teorijos, nagrinėjančios funkcinių patologijų ir jų atsiradimo priežastis. Vis dėlto, daugelio jų efektyvumas nuvylė, praktinis pritaikymas pasirodė per daug komplikuotas.
Būtent tuo metu susiformavo naujas požiūris į judamojo aparato stabilizatciją, kuris ir karto patraukė daugelio reabilitacijos specialistų iš viso pasaulio dėmesį. Gydytojas, mokslų daktaras, Pavelas Kolaras sukūrė naują sistemą, kurios pagalba galima aktyvuoti ir koreguoti nervų sistemą ir pagerinti judėjimo funkciją per stebėtinai trumpą laiką. Remiantis vystymosi kineziologijos, neurofiziologijos aspektais, kuriais buvo paremtas Prahos Mokyklos mokymas, Pavelas išplėtė šių principų pritaikymą visiškai naujose srityse. Seminaro dalyviai bus supažindinti su šiuo metodu.
DNS pristatymas Video:
https://www.youtube.com/watch?v=wYYoJVifvjQ&feature=emb_logo
https://www.rehabps.com/REHABILITATION/Video_Runners-demo.html

Draugai

enform

balticum

ergoline logo

vakaru ekspresas

klaipeda logo